6 olulist asja, mida tähele panna üürigarantii puhul

Paar aastat tagasi tõime uue tootena turule üürigarantii, sest uskusime sellesse. Pakkusime seda investoritele enda arendusprojektides ning saime väga positiivse tagasiside. Sel aastal alustasime DepotHouse projektiga, kus üürigarantii mängib võtmerolli.

Üürigarantii on väga mugav lahendus just sellisele investorile, kelle põhitegevus on väljaspool kinnisvarasektorit ja kinnisvara ei ole tema jaoks aktiivse tegevuse sissetuleku allikas. Oleme näinud mitmeid investoreid, kes soetavad endale üürikorterid, aga kuna nende fookus on kusagil mujal, siis tekib tehtud investeeringust pigem probleem – kes sisustab, kes üürib välja, kes haldab, kes tegeleb üüriliste probleemidega jne.

Kui hakata süvenema üürigarantiide pakkumistesse, siis tuleb välja, et garantii pakkumised on väga erinevad ja seetõttu võib esialgu tekkida segadus. Seda saab suures osas vältida, kui pöörad tähelepanu järgmistele küsimustele:

  1. Milline on pakkuja taust ja kogemus üürikinnisvaraga?
  2. Kas pakkumine sisaldab juba ka mööblit, või tuleb see investoril lisaraha eest muretseda? Lisaks lisanduvale kulule, mis tootlust kahandab, kaasneb mööbli ja muu sisustuse soetamisega märkimisväärne vaev ja ajakulu.
  3. Kui pakkumine sisaldab mööblit, siis kas pakutav sisustuspakett vastab potentsiaalse üürniku ootustele?
  4. Milline on garantii omavastutus, ehk millised on vakantsi tingimused?
  5. Kas pakkumine sisaldab kinnistu üldhaldust või tuleb omanikul tegeleda koristuse, prügiveo ja muu sarnasega ühistu liikmena? Kas kinnistu üldhalduskulud sisalduvad kokkulepitud garantiis?
  6. Kas pakkujal on garantii pakkumiseks piisavaid tagatisi.

Need küsimused on väga olulised ja aitavad välja selgitada, millised on peidetud kulud ja kui usaldusväärne on üürigarantii pakkuja.

Meie projetide puhul tähendab ürigarantii seda, et ettevõte, kes haldab kõiki meie üürikortereid, sõlmib investoriga tähtajalise rendilepingu, tasume regulaarselt investori kontole kokkulepitud summa ning vastutame seejuures täies mahus korteri haldamisega seonduva eest. Tulemuseks on investori vaatevinklist passiivne sissetulek kinnisvarast.

Ka DepotHouse üürimaja projektis soovime pakkuda investoroitele lahendust, mitte probleemi.

Tahame pakkuda täisteenust ja et investor saaks ka päriselt arvestada sissetulekuga, mida talle pakuti ise sellesse mitte oma aega kulutades.

 

Vaata lähemalt

www.depothouse.ee