Investeeringukalkulaator

 

Investeeringukalkulaator aitab kinnisvarainvestoril mugavalt otsuseid teha

Investeeringu oodatav tootlus on kinnisvarainvestori jaoks üks kõige olulisemaid näitajaid. DEPOT HOUSE on kinnisvaraprojekt, mille kodulehelt leiad mugava tööriista tootluse väljaselgitamiseks.

Mis on kinnisvarainvesteeringu kalkulaatori eesmärk?

Kalkulaatori eesmärk on muuta võimalikult mugavaks ja kiireks kinnisvarainvesteeringu tootluse arvutamine. Investeeringute juures kõige olulisem asi on saada aru, kui palju konkreetne investeering mulle igakuiselt raha sisse tooma hakkab, kui suur on projekti tulusus ehk tootlikkus ja potentsiaalne väärtuse kasv ajas.

Investeeringu eesmärk on saada parimat tootlust. Tootlus muidugi oleneb, millist vara on soov soetada – kesklinna uusarenduste oodatav tootlus on selgelt madalam kui näiteks vanemate magalarajoonide paneelmajade korterite üüritootlus. Samuti on suuremate – 3-4 toaliste korterite üüritootlus madalam kui 1-2 toaliste puhul. Praegu väga populaarseks saanud mikrokorterite tootlus on suhteliselt kõrge ja vara ka likviidne.

Selle kalkulaatori abil saab välja arvutada, kas see vara, mida soovid osta, annab tootluse, mida soovid saada.

Lisasime kalkulaatori DepotHouse projektilehele kuna nii on investoritel hea ja mugav koheselt arvutada investeeringu tootlust ja väärtuse kasvu. Samuti oleme uhked selle üle, et DepotHouse projekt on uusarendus Tallinna kesklinnas, mis võimaldab nii head üüritootlust. Kinnisvarainvesteeringute puhul on numbrid väga olulised ja usume, et selline kalkulaator aitab paljusid oma investeeringuid teha, olenemata kas see on DepotHouse või mingi muu üürikinnisvara, mida soetada kavatsetakse.

Kas kalkulaator aitab otsustada?

Kalkulaator on nagu abimees, kes aitab otsustada. Meie eesmärk anda investoritele tööriist, mis aitaks neil vastu võtta õigeid otsuseid. Tihtipeale tulevad kinnisvara puhul mängu ka emotsioonid, aga kalkulaator annab selge numbri, mille järgi otsus teha. Olen küll ka ise emotsiooni ja sisetunde poolt, sest kui investeering meeldib ja tundub õige, siis see tõenäoliselt tundub ka üürnikule õige koht kus oma kodu rajada, aga kalkulaator paneb lihtsalt sellele emotsioonile numbrid külge ja numbrid aitavad otsustada.

Mis näitajad on põhilised, mis kõige enam muutuvad?

Põhilised väärtused, mis igal investeeringul võivad olla erinevad, on:

  • investeeringu summa,
  • omakapitali osakaal / laenumaht,
  • laenuperioodi pikkus,
  • intress
  • objekti üüritulu.

Neid kõike saab kalkulaatoris vastavalt enda investeeringu eripärale muuta. Samuti saab muuta kalkulaatoris eeldusi ehk siis kui palju kasvavad üüri hinnad aastas ja kui palju kallineb vara väärtus aastas. Eelduslikult oleme pannud need kalkulaatorisse juba kirja, et kasv võiks olla mõlema puhul 3% aastas. Kalklaator oskab arvutada ka seda, kui suur on sellisel juhul tulu rahavoost esimesel kolmel aastal eraldi, kui suur kinnisvara väärtuse tõus.

Miks arvestab kalkulaator vaikimisi 3% kinnisvaraväärtuse tõusu aastas?

Korterite hinnatõus Tallinnas on viimase 7 aasta keskmisena olnud 8,8%, viimasel aastal 5,5% aastas, ja see tõus prognoositavalt jätkub. Ajateljel on Depot House´i projekti kodulehel ka välja toodud kinnisvara hindade tõusutrend ning müügihinna muutus ajas.

Üürihindade tõus on majanduse tõusuperioodi jooksul alates 2010. aastast olnud keskmiselt 11% aastas. Eelmisel aastal keskmine üürihindade tõus oli 7,1%. Ka need andmed oleme investorile mõeldud Depot House´i lehel graafikuna välja toonud aastate lõikes.

Kuna lähiajal ei ole oodata Eesti majanduses suuri langusi vaid pigem kasvutempo aeglustumist, siis panimegi eelduseks tagasihoidliku 3% kasvu nii üürihindades kui kinnisvara hindades. Seda numbrit saab kalkulaatoris ise muuta ja vaadata, mida investeering teeb nii kõrgema kui madalama kasvuprognoosi juures.

Arvuta oma kinnisvarainvesteeringu tootlus SIIN.